טוהר בפייסבוק

מדיטציה קבוצתית: מה עושה לי הכסף?

בהנחיית שחר בן-פורת

צפייה בהקלטת המפגש

יש מספר חוויות עם כסף שמרבית האנשים חווים אותן: או ש"הכסף נוזל לי בין האצבעות", או ש"אני לא מרוויח מספיק כסף", או ש"בכל פעם שאני מרוויח סכום כסף גדול, מיד יש הוצאה גדולה ומפתיעה". המשותף לכל החוויות הללו הוא הפער בין מה שאנו צריכים ורוצים לבין מה שיש לנו בפועל, פער שיכול להתבטא במינוס בבנק, בצמצום ובמצוקה כלכלית של ממש.

יש הרבה סיבות מדוע אנו יוצרים מציאות כזו, ולכן יש כל כך הרבה ספרים, סדנאות ושיטות בנושא יצירת שפע במציאות. גם אני עוסק בכך במהלך העבודה שלי עם אנשים - בעבר העברתי סדנאות שכל כולן התמקדו בשינוי היחסים שלנו עם כסף וביצירת מציאות של שפע, ומדי פעם אני חוזר להתמקד בכך בעבודה עם אנשים.

אחד הדברים ש"המצאתי" במהלך השנים הוא מדיטציה פשוטה, הממחישה באופן חוויתי וחד משמעי, מדוע אין לנו מספיק כסף (ומאפשרת בו זמנית ריפוי ושינוי).

במדיטציה זו, אנחנו יושבים/שוכבים כשעלינו שטרות של כסף, מפוזרים במקומות שונים בגוף. במדיטציה נושמים פנימה, מתמקדים בתחושה של השטרות הנוגעים בגוף/בבגד, ומאפשרים לעצמנו להרגיש את הרגשות שהמגע הזה מעלה. לא פעם, המפגש הבלתי אמצעי חושף את הרתיעה והדחייה שיש לנו מכסף.

במפגש זה אנחנו נתרגל ביחד את המדיטציה הזו.

זה מפגש של חצי שעה, שעיקרו יוקדש למדיטציה, אותה תוכלו כמובן להמשיך ולתרגל לאחר מכן בעצמכם.

העיקרון פשוט: בזמן שאני מאפשר לעצמי להרגיש את מה שאני מרגיש כשהכסף נוגע בי, מתחולל ריפוי של אותם הרגשות הקשים שעולים במדיטציה (וזאת אם רגשות קשים עולים, כמובן; מדי פעם יש מישהו שמתרגל את המדיטציה הזו והלב שלו נפתח והוא מוצף באהבה. אבל אלה אנשים שלרוב לא זקוקים למדיטציה זו והם לא מגיעים לסדנאות כאלה :) ).

הסיבה שהחלטתי להעביר את המדיטציה הזו (שאפשר למצוא אותה באתר ולתרגל באופן אישי) היא משתי סיבות: ראשית, התרגול הקבוצתי יכול לפעמים לעזור להתמקד ולהעמיק את הגילוי והריפוי. שנית, טוהר דיברו במפגש האונליין שהיה בתחילת החודש על היחסים שלנו כסף ועל הצורך לעסוק בכך בתקופה הקרובה.

משך המפגש:

זהו מפגש של חצי שעה.

חשוב - הביאו אתכם למפגש שטרות של כסף, כדי להשתמש בהם במהלך המדיטציה.

מועד

תאריך יום התחלה סיום
15/3/18 חמישי 19:30 20:00